O konkursie czterech skoczni

skocznia narciarska

Wśród miłośników skoków narciarskich nazywany „Wielkim Szlemem”, jedna z najbardziej prestiżowych imprez organizowana w ramach zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich.


Konkurs czterech skoczni, o którym mowa odbywa się w Niemczech, a także w Austrii. Poszczególne konkursy turnieju organizowane są w malowniczych miastach, porównywanych do naszego rodzimego Zakopanego, a mianowicie w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen (Niemcy) oraz w Innsbrucku i Bischofshofen (Austria). Turniej Czterech skoczni rozgrywany jest w systemie KO, czyli w parach dobieranych na następujących zasadach – skoczek, który w eliminacji zdobył pierwsze miejsce walczy o miejsce w finale z zawodnikiem z pozycji 50-tej, analogicznie zawodnik z pozycji drugiej konkuruje z zawodnikiem z pozycji 49-tej. Co istotne zwycięzca danej pary otrzymuję automatyczne „bilet” do serii finałowej. Nagrodą, o którą walczą skoczkowie jest Mała Kryształowa Kula, to prestiżowe trofeum otrzymuje ten, kto w łącznym posumowaniu pozyska największą punktację.

18.03.2011. 16:09

Rodzaje zawodów w pucharze świata w skokach narciarskich

O zawodach w Pucharze Świata w skokach narciarskich słyszał każdy z nas a to za przyczyna naszego wspaniałego skoczka Adama Małysza. Czy jednak każdy wie, z jakich z podstawowych konkursów składa się owa dyscyplina?


A więc od początku Puchar Świata w skokach narciarskich to coroczna największa impreza narciarska skupiająca wokół siebie największe światowe sławy tejże dyscypliny. Zawodnicy biorąc udział w poszczególnych konkursach zdobywają punkty, które w podsumowaniu sezonu wskazują nam laureata Kryształowej Kuli. W ramach tegoż prestiżowego konkursu zalicza się także Puchar Świata w lotach narciarskich (zdobywca otrzymuje Małą Kryształową Kulę), a także Turniej Czterech Skoczni - zawody rozgrywają się na terenie dwóch miast a mianowicie w Niemczech (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen) oraz Austrii (Innsbruck, Bischofshofen). Nad całym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich swoją pieczę sprawuje Międzynarodowa Federacja Narciarska.

15.03.2011. 09:52

World Championschip

Zapraszam do lektury artykułów!!

10.03.2011. 16:30